Loading...
Loading...

YEŞİLYALI MAHALLESİ HACI HASAN EFENDİ KUR'AN KURSU KÜLLİYESİ

YEŞİLYALI MAHALLESİ HACI HASAN EFENDİ KUR'AN KURSU KÜLLİYESİ


Muhterem Kardeşlerim Kurumları ayakta tutan, onları geçmişten bugüne ve geleceğe taşıyan faktörlerin başında insan unsuru gelir. Bu yüzden insana yatırım, çok yönlü bir yatırımdır. Yeşilyalı İlme Hizmet vakfı, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’i geleceğimizin teminatı olan yavrularımıza sevdirmek ve öğretmek için Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Kur’an Kurslarındaki öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla kurulmuş ve kurulduğu günden bugüne kadar vakfımız ve Kur’an Kurslarımız, Trabzon ili ve ülke genelinde Allah’a şükürler olsun büyük teveccühe mazhar olmuştur. Bu kutsal hizmeti daha kaliteli, yaygın hale getirebilmemiz için daha çok çalışmaya, bu da takdir buyurulacağı üzere, imkanlarımızın daha da artırılmasına ve genişlemesine bağlıdır.

Vakfımıza Bağlı olan Trabzon ili Arsin İlçe Müftülüğüne bağlı Yeşilyalı Mahallesi YEŞİLYALI MERKEZ ERKEK KUR'AN KURSU 1979 yılında eğitim ve öğretime başlayıp bugüne kadar 10 binin üzerinde öğrencinin temel dini bilgiler ve Kur’an-ı Kerim’i usulünce okuması sağlanarak Hafızlık alanında ise binlerce kişiye icazet vermiştir. 8. sınıfı bitiren öğrencilere hizmet veren Yeşilyalı Mahallesi Merkez Kur’an Kursu her yıl oluğu gibi eğitim ve öğretim dönemlerinde yaklaşık 250 öğrenci ile eğitime devam etmektedir. Kur’an Kursumuzdan mezun olan öğrencilerimizden bugüne kadar bölge birincilikleri yanında Türkiye genelinde yapılan Hafızlık yarışmalarında Türkiye 1., 2., 3.’lüklerinin yanında Dünya dördüncülüğü derecelerini almıştır. Kursumuzda ayrıca 2018-2019 yılı eğitim ve öğretim yılından itibaren “Kuran-ı Anlama Temel Öğretim Programı (Arapça)”, 2023-2023 yılı eğitim ve öğretim yılından itibaren ise “İslami İlimler Temel Öğretim Programı (Arapça)” açılmış olup eğitime devam etmektedir.

02 Ekim 2023 tarihinde Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ hocamızın teşrifleriyle açılışı yapılan Yeşilyalı Mahallesi Hacı Hasan Efendi Kur’an Kursu “KÜLLİYE”sine Kur’an Kursumuzun Hafızlık Hazırlık ve Hafızlık bölümleri taşınmıştır. Yeşilyalı Merkez Erkek Kur’an Kursu eğitim hayatına İmam Hatip Lisesini örgün olarak okuyarak “Kuran-ı Anlama Temel Öğretim Programı (1 yıl )” ve “İslami İlimler Temel Öğretim Programı (3 yıl )” olarak devam etmektedir.

GALERİ